W dniu 2 czerwca 2026 szkoła w Krzu była organizatorem przełajowych biegów sztafetowych dziewcząt i chłopców. Reprezentacja naszej szkoły osiągnęła dużym sukces zajmując II miejskim w kategorii dziewcząt i III miejsce w kategorii chłopców. Szkołę reprezentowali Besztak Natalia, Plewik Zosia, Mirosław Izabela, Mirosław Julia, Miłosz Ścibior, Plewik Jan, Kąkul Hubert i Borowski Michał. Wszyscy zawodnicy naszej szkoły godnie reprezentowali placówkę, wykazując się dużym zaangażowaniem, sportową postawą i wolą walki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej zdjęć w galerii >>>Zdjęcia 

 

 

Konkurs plastyczny „ Bełżyce nasze miasto” pod honorowym patronatem Burmistrz Bełżyc przeznaczony dla uczniów naszej szkoły oceniany był w trzech kategoriach:
- klasy I – III - „Tu jest nasze miasto, tu jest nasz dom”
- klasy IV- VI - „Moje miasto, moja duma”
- klasy VII – VIII „ - Bełżyce miasto wielu zabytków”
Celem konkursu było przede wszystkim:
- poznanie historii naszego miasta,
- kształtowanie właściwego stosunku do naszej miejscowości,
- ukazanie piękna rodzinnego miasta
Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formie plastycznej wybranych zabytków, ważnych i ciekawych miejsc.
Pierwsze trzy nagrody z każdej kategorii ufundowała p. Joanna Kaznowska - Burmistrz Bełżyc. Nagrody dla wyróżnionych uczestników konkursu ufundował pan Michał Tylus - usługi montażowe. Dla pozostałych uczestników konkursu słodki upominek ufundowała p. Sabina Nastaj. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, zwycięzcom gratulujemy.
 

Uczniowie klasy ósmej zaprezentowali przedszkolakom"Czerwonego Kaptura" z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Teatrzyk w przedszkolu to wszechstronne narzędzie wychowawcze i edukacyjne. Jego głównym celem jest stymulowanie wszechstronnego rozwoju dziecka przez pobudzanie wyobraźni, rozwijanie kompetencji społeczno-emocjonalnych oraz naukę poprzez zabawę i obcowanie ze sztuką.

Miło nam poinformować, że w tegorocznej piątej edycji Gminnego Konkursu Chemicznego "Tajemnice Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych” pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy siódmej Agata Szymańska. Serdeczne gratulujemy zwyciężczyni i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach przyrodniczych.

 

Więcej zdjęć w galerii >>>Zdjęcia 

W naszej szkole odbył się wyjątkowy pokaz cyrkowy w wykonaniu grupy ART-STOK z Różanegostoku. Bardzo serdecznie dziękujemy za przepiękny pokaz sztuki cyrkowej oraz warsztaty, które dostarczyły nam wiele radości i pozytywnej energii. Chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Św. Józefa w Różanymstoku, było super 🤗

 Więcej zdjęć w galerii >>>Zdjęcia 

W dniu 28 maja 2026 na stadionie miejskim CKFiS w Bełżycach odbyły się międzyszkolne zawody lekkoatletyczne. Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w konkurencjach: bieg na 100 m, bieg na 1000 m, skok w dal oraz pchnięciu kulą. Największy sukces odniósł nasz uczeń Miłosz Ścibior, który zajął I miejsce w biegu sprinterskim na 100 m, zdobywając złoty medal. Wszyscy zawodnicy naszej szkoły godnie reprezentowali placówkę, wykazując się dużym zaangażowaniem, sportową postawą i wolą walki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Podczas pielgrzymki do Polski w 1999 roku, odwiedzając rodzinne Wadowice, papież wypowiedział słynne słowa: „ A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki”. Dzisiaj w 106 rocznicę urodzin Papieża – Polaka odwiedził nas ks. Mariusz Kruk ze słodka niespodzianką – były to papieskie kremówki.
Były przepyszne – serdecznie dziękujemy.
 
 
 Więcej zdjęć w galerii >>>Zdjęcia 
  

W dniu 26 marca o godzinie 17.00 w naszej szkole odbyło się Misterium Wielkanocne w wykonaniu uczniów, nauczycieli oraz rodziców dla całej społeczności szkolnej oraz lokalnej. Celem misterium było duchowe przygotowanie do przeżywania Świąt Wielkanocnych, przybliżenie wydarzeń Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz wprowadzenie atmosfery zadumy i refleksji. Widowisko ilustrowane było muzyką, efektami dźwiękowymi, świetlnymi i utworami muzycznymi, które stworzyły niepowtarzalny klimat. Każda z postaci została zagrana wyjątkowo i oryginalnie. Od pierwszych chwil atmosfera była pełna refleksji i skupienia. Piękna dekoracja, w której centralne miejsce zajmował Wieczernik oraz symboliczny Ogród Oliwny, dopełniała przekaz spektaklu. Dźwięki subtelnie prowadziły widzów przez kolejne etapy misterium, pozwalając jeszcze głębiej wczuć się w historię męki Chrystusa. Był to czas wspólnego przeżywania, chwila, która pozwoliła się zatrzymać i spojrzeć na Wielkanoc nie tylko jako tradycję, ale jako drogę prowadzącą do światła, do nadziei, do nowego życia.

 Więcej zdjęć w galerii >>>Zdjęcia 

Dzisiaj nasi uczniowie razem z seniorami z Klubu Aktywnego Seniora w Bełżycach wspólnie powitali wiosnę. Głównym punktem programu było niezwykłe przedstawienie pt. ,,Rzepka” z ogromnym zaangażowaniem przygotowane przez naszych gości. Występ ten dostarczył widzom mnóstwo radości i pozytywnych emocji. Mieliśmy również przyjemność wysłuchać wspomnień i opowieści o świątecznych zwyczajach. Panu Michałowi Kamińskiemu i wszystkim aktorom z klubu seniora gorąco dziękujemy za odwiedziny i tak miłą niespodziankę. Ważnym elementem uroczystości był również występ artystyczny najmłodszych uczniów. Dzieci z klas I -III zaprezentowały piosenki, wprowadzając wszystkich w radosny i wiosenny nastrój. Największe emocje wzbudził jednak pokaz wiosennych fryzur i niecodziennych plecaków. Inicjatywa i pomysłowość uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Nieszablonowych pomysłów nie zabrakło również podczas tworzenia klasowych portretów Pani Wiosny. Ostatnim punktem uroczystości było pożegnanie marzanny, wykonanej według najnowszych trendów mody przez klasę VII. Wyrazy uznania dla wszystkich uczniów za ogromne zaangażowanie, kreatywność i poczucie humoru. Członkom Klubu Aktywnego Seniora w Bełżycach jeszcze raz dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i wspólnie spędzony czas. Bardzo miło było nam gościć Państwa w naszej placówce. Wiosna w tym roku radośnie połączyła pokolenia.

 Więcej zdjęć w galerii >>>Zdjęcia  

   
© ALLROUNDER