22.03.2024 roku w naszej szkole klasy I-VIII obchodziły Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli dzień w którym wspieramy osoby dotknięte Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki są symbolem niedopasowania, a  Zespół Downa jest właśnie powodowany niedopasowaniem chromosomów.  Osoby z tą chorobą bywają odsunięte ze społeczeństwa, a przecież mogą zostać i są  wspaniałymi kolegami, malarzami, aktorami, modelami, sportowcami… Celem zorganizowania tego dnia było właśnie zwrócenie uwagi na innych ludzi, którzy zasługują na uwagę, szacunek i akceptację. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów. Uczniowie kl. IV –VIII mieli również zajęcia z pedagogiem specjalnym, obejrzeli prezentację, która została szczegółowo omówiona. Na zakończenie pani pedagog odpowiadała na pytania dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się i ubrały skarpetki nie do pary.

Więcej zdjęć w galerii >>>Zdjęcia