Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Przedstawiają sceny narodzenia Jezusa. Ich głównymi postaciami są Jezus, Józef, Maryja, trzej królowie, pasterze, są też oczywiście aniołowie. Corocznym zwyczajem tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole   również przygotowujemy jasełka. W tym roku przedstawienie z udziałem małych aktorów bo uczniów klas I – III przygotowały panie Beata Igras i Małgorzata Węglińska. W rolach głównych licha stajenka, Święta Rodzina i aniołki. W  roli widzów Grono Pedagogiczne z panią Dyrektor, pracownicy szkoły, uczniowie i oczywiście rodzice. Jak obyczaj nakazuje wszyscy uczniowie z wychowawcami połamali się opłatkiem życząc sobie wzajemnie zdrowia, radości i pokoju.

Wszyscy też usiedli do wigilijnego stołu  śpiewając przepiękne kolędy. Ten dzień zawsze jest wyjątkowy dla całej społeczności szkolnej. Na pewno długo pozostanie miłym wspomnieniem.
Wszystkim rodzicom, uczniom  i absolwentom z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy
nadziei – by nigdy nie opuszczała,
radości – by rozweselała,
miłości – by obrodziła,