Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

Uczennice klasy 1 rozpoczęły już swoją przygodę z czytaniem i jednocześnie przystąpiliśmy do projektu „Bajki Pomagajki” , które zawierają wiele cennych wskazówek jak poradzić sobie w danej sytuacji. Z wielką uwagą i skupieniem wysłuchali  bajki o „Kocicy Złośnicy ", którą przeczytali im Nadia Tarka i Michała Borowski uczniowie klasy IV. Bajki terapeutyczne w przystępny dla dzieci sposób przybliżą dzieciom tematykę dotyczącą m.in.: rozwijanie wiary we własne siły, poczucie bezpieczeństwa w domu i poza nim, umiejętność współpracy, samodzielność, lęk przed czymś nowym, odmienność, sztuka przegrywania. Dziękujemy uczniom klasy IV za odwiedziny i jednocześnie zachęcamy wszystkich rodziców, aby codziennie 10-15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie.