Dnia 21 kwietnia 2023 roku  uczniowie klas I-III wybrali się  do Centrum Kultury w Lublinie  na spektakl teatralny „Pippi Langstrump". Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego podróżowania autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze. Po dotarciu na miejsce uczniowie z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Sztuka była bardzo dynamiczna i zabawna, a perypetie tytułowej Pippi wszystkim dzieciom niezwykle się spodobały. Uczniowie zachowywali się w teatrze zgodnie z zasadami „tabliczki dobrego ułożenia”, jak to mawiała Pippi. Drugą częścią wyjazdu była wizyta w Strefie Wysokich Lotów. Na dzieci czekało tam wiele ciekawych atrakcji, które pozwoliły doskonalić sprawność fizyczną uczniów, ale także stanowiły doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i radosnej zabawy. Nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem dzieci czuwały: p.Kamila Polaszek i p. Beata Igras.