16 lutego 2023 roku przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Krzu wzięły udział w szkolnej wycieczce do Lublina. Głównym celem wspólnego wyjazdu był Teatr Andersena w Centrum Spotkania Kultur. Dzieci wzięły udział w spektaklu w koncepcji musicalu lalkowego pod tytułem „Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu”. Dynamiczny spektakl podejmował temat odpowiedzialności za innych oraz za planetę, na której żyjemy. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz ciekawe kostiumy przyciągały uwagę przedszkolaków i wywołały na ich twarzach prawdziwy zachwyt.

Kolejnym punktem wycieczki była sala zabaw „Cool-ki”. Był to czas nie tyko na rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej przedszkolaków, ale także okazją do doskonałej zabawy i rozładowania dziecięcej energii, a co najważniejsze – radosnej zabawy.

Tam też uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, pod okiem fachowców zgłębiały klasykę kuchni włoskiej – wspólnie uczyły się robić pizzę. Gotowe pizze nie tylko prezentowały się wyśmienicie, ale smakowały wybornie.

W dobrych humorach dzieci wróciły do domu.

Organizator wycieczki: Beata Mirosław