01 grudnia 2022 roku uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej imienia Marii Konopnickiej w Krzu wyruszyli do Bałtowa w poszukiwaniu Świętego Mikołaja.

Zanim jednak doszło do spotkania z przemiłym staruszkiem, spędzili wesoło czas w Jura Parku. Atrakcji było co niemiara. Na początek wykazali się kreatywnością podczas warsztatów plastycznych w Szkole Elfów. Korzystając ze wskazówek Pani Choinki malowali i ozdabiali gipsowe aniołki. Stały się one piękną pamiątką z wycieczki.

Następnie wyruszyli do magicznej wioski. Przywitały ich Elfy, które pokazały swoje domki i zorganizowały bałwankowy slalom. Najsympatyczniejszy z Elfów zaprowadził wszystkich do świętego Mikołaja. W jego chacie było cieplutko i przytulnie. Nikt nie skorzys

tał ze specjalnego młynka do mielenia grzechów. No cóż, chyba nie było takiej potrzeby. Święty Mikołaj wręczył wszystkim upominki, co wywołało wielką radość.

Później na dzieci czekała porcja emocji w kinie 5D.

Po smacznym obiedzie, nie zdążyli jeszcze ochłonąć, a już znaleźli się w Bajkowej Krainie Lodu. Pod białą kopułą na ogromnych ekranach można było obejrzeć najciekawsze przygody Elzy i jej przyjaciół oraz pobawić się z sympatycznym bałwankiem Olafem.

Potem uczniowie spacerowali ścieżką edukacyjną Jura Parku i podziwiali modele dinozaurów naturalnych rozmiarów. W Muzeum Jurajskim mieli okazję oglądać skamieniałości i minerały z różnych stron świata.

To był bardzo miły dzień!