„Miś jest mały i puchaty
miś jest fajny i kudłaty,
miś jest gruby, jak ta kula,
misia zawsze się przytula.”

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. O święcie tej postaci nie zapomniały nasze dzieci. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Pluszowy miś, bez względu na to, jak wygląda zajmuje szczególne miejsce w sercu każdego dziecka.

Ten dzień był doskonałą okazją do uświadomienia lub przypomnienia sobie, że ten często niepozorny pluszak to coś więcej, niż zwykła maskotka. To wierny towarzysz naszych zabaw, z którym możemy dzielić wszelkie radości i smutki.

Przedszkolaki poznały historię święta, brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, degustowały przysmak misiów – miód i wykonały prace plastyczne.

Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie na długo w pamięci dzieci.

Beata Mirosław