24 listopada 2022 r.  w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach odbyła się piąta edycja Literackiej Kawiarenki. W tym roku przygotowana była pod hasłem „Z patriotyczną nutą”. Dominowały w niej motywy ojczyzny, walki narodowo-wyzwoleńczej oraz patriotyzmu Polaków, którzy musieli walczyć o wolną Polskę w czasach zaborów, powstań narodowych i wojen. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z terenu całej gminy.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy ósmej Michalina Kutyła i Julia Żelechowska, które recytowały wiersz Władysława Bełzy Co kochać? W spotkaniu uczestniczył także Pan dyrektor Ryszard Biernacki. Przepiękna sceneria, blask świec, recytacja poezji i występy wokalne pogłębiły naszą miłość do ojczyzny. To był wyjątkowy wieczór, który na długo pozostanie w naszej pamięci.