Dnia 16.11.2022 r.  naszą szkołę odwiedziła Pani Marta Brodowska, która jest ratownikiem medycznym.

Na spotkaniu Pani Marta udzielała instruktażu oraz zademonstrowała tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pani ratownik uświadomiła uczniom na czym polega jej praca, jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomiła uczniom iż tzw. ”złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Przypomniała również uczniom ważne telefony alarmowe .

Dużym zainteresowaniem  uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca

i sztucznym oddychaniem. Pani Marta wyjaśniła, dlaczego te czynności są tak ważne w pierwszych minutach. Uczniowie poznali zasady pierwszej pomocy także w przypadku ran i złamań, a także

w przypadku zakrztuszenia.

Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.