Dnia 28 września 2022r. obchodziliśmy w klasach I-III „Światowy Dzień Jabłka”.

Była to akcja prozdrowotna, której celem było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.

Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki i obejrzenia filmu edukacyjnego, a potem porozmawialiśmy na temat witamin i wartości odżywczych, które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Była to też, okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób.

Zrobione też zostały gazetki tematyczne o jabłkach oraz różne prace plastyczne, które udekorowały szkolne klasy.

Uczniowie rozwiązywali quiz wiedzy o jabłkach, który zaskoczył ciekawymi wiadomościami o tym owocu.

Dziś już wszyscy uczniowie klas I-III wiedzą, że jabłka są zdrową i są smaczną przekąską, mają dobry wpływ na nasze zdrowie i dlatego w tym dniu każdy chętnie zjadł jabłko, którym został obdarowany.