Nowoczesne środki komunikowania się wypierają często te tradycyjne. Czy piszemy jeszcze listy, wysyłamy kartki świąteczne? Czy naprawdę satysfakcjonują nas życzenia świąteczne, które ktoś przysłał nam poprzez SMS lub e-mail?

Dnia 18 października 2022 roku w grupie 3-4 latków obchodziliśmy „Dzień Listonosza i Poczty Polskiej.” Dzieci poznały specyfikę pracy listonosza i sposób funkcjonowania poczty na podstawie wierszy i piosenki pt: „Pan Listonosz.” Grupa obejrzała bajkę „Listonosz Pat” i każde z dzieci mogło samodzielnie zaprojektować indywidualny znaczek pocztowy. Dzięki ilustracji obrazkowej dzieci mogły poznać drogę listu począwszy od nadawcy po adresata.

Poznały nowe hobby – filatelistykę – czyli zamiłowanie do zbierania znaczków pocztowych.

Z wielką uwagą i dużym zainteresowaniem oglądały kolekcje przeróżnych znaczków oraz wykonały piękne prace plastyczne.

Mamy nadzieję, że w przyszłości dzieciaki chętnie będą korespondować między sobą w ten oto sposób.

Beata Mirosław

wychowawczyni 3-4 latków