Kolorowe listki z drzewa spaść nie chciały.

Kolorowe listki na wietrze szumiały.

Szu, szu, szu, szumiały wesoło.

Szu, szu, szu, wirowały wkoło.”

Polska Złota Jesień trwa w najlepsze. Piękne słońce i kolory, które pojawiły się na naszym placu szkolnym zachęciły nas do wyjścia na dwór.

Dnia 17 października 2022 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w jesiennym „Biegu Spadającego Liścia”. Z uśmiechem na twarzy i bukietem z liści w rączkach kilkakrotnie przebiegły wyznaczoną trasę, która przybrała bajkowy wygląd. Drzewa i ich liście mieniły się odcieniami rudego, czerwonego, złotego oraz brązu. Krajobraz przypominał scenę z obrazu lub puzzli.

Następnie odbyły się zabawy rozwijające wyobraźnię i sprawność ruchową: „Zamiatanie liści”, „Tor przeszkód z liści”, „Skoki w kupkę liści”, „Zbieranie wskazanych liści w jak najkrótszym czasie”, jak również zabawa „Pora poszeleścić” i w „Liściowy deszcz.”

Beata Mirosław

organizator biegu