Dnia 30 września 2022 roku przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Krzu pod opieką swoich Pań wychowawczyń i Rodziców wybrali się na wycieczkę do kina „Opolanka” w Opolu Lubelskim. Wyjazd zorganizowany był z okazji Dnia Chłopaka. Wspólnie obejrzeliśmy bajkę „Gulliver”, która dostarczyła dzieciom dużą dawkę humoru i wzruszeń.

Gulliver to dobrze wszystkim znany, nieustraszony i sympatyczny miłośnik podróży. Podczas swoich wypraw nie raz dał świadectwo nieocenionego sprytu i odwagi. To właśnie jemu mieszkańcy krainy Liliputów zawdzięczają spokój i bezpieczeństwo. Już raz uchronił ich przed atakiem ze strony nieobliczalnego sąsiada – kraju Blefuscu. Kiedy przybywa z wizytą do ocalonej krainy nie spotyka się jednak z wdzięcznością, a raczej nieukrywanym rozczarowaniem. Niemal od razu zostaje aresztowany na rozkaz tamtejszego króla, a to wszystko dlatego, że nie wpasowuje się w wyobrażenia obywateli o swoim wybawcy. Nie jest budzącym respekt olbrzymem, lecz zwykłym, drobnym człowiekiem. Czy to jednak skreśla jego szansę na bycie bohaterem? Podobno nie każdy z nich nosi pelerynę.
Jednak czy i tym razem Gulliver zdecyduje się stanąć na wysokości zadania i pomóc Liliputom w obliczu niebezpieczeństwa? Wydawać by się mogło, że do walki brakuje im już tylko bystrego stratega…

Po pełnym przygód seansie udaliśmy się na posiłek do Restauracji „Pustelnia”, gdzie zjedliśmy posiłek przygotowany przez absolwenta naszej szkoły Pana Sławka, który jest tam szefem kuchni.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Beata Mirosław

organizator wyjazdu