Miłym akcentem na zakończenie kalendarzowego roku szkolnego 2021/22  była całodobowa wycieczka  dydaktyczno -rozrywkowa do Magicznych Ogrodów w Trzciankach koło Janowca, która odbyła się 22 czerwca. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie kl. I – III, którzy wyruszyli tam pod opieką pań: Jolanty Kucaba, Kamili Polaszek i  Beaty Igras.

Magiczne Ogrody to wspaniała atrakcja, która nas zachwyciła od pierwszych chwil. W tym sensorycznym ogrodzie, który został stworzony w oparciu o oryginalną baśniową historię, każdy z nas przeżył wspaniałą przygodę. Animatorka Margolcia  oprowadzała nas po kilkuhektarowym terenie w ciekawy sposób przekazując nam historie i legendy związane z poszczególnymi krainami. Niedaleko od bramy wejściowej powitał nas Skrzat Kronikarz, postać mieszkająca w pniu drzewa, który opowiadał o magicznych krainach zamieszkiwanych  przez niezwykłe istoty, min. Krasnoludy, Mordole i Wróżki. Odwiedzaliśmy je wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, drzew i kolorowych kwiatów. W Smoczym Gnieździe, terenie zamieszkałym przez smoki, mogliśmy bez obaw wspinać się po grzbietach tych niezwykłych stworzeń. Osadę poruszających się Bulwiaków zwiedzaliśmy kolejką. Zaś po drodze do ich krainy spotkaliśmy kilkumetrową gąsienicę i smoka Araka , który zamieszkuje Mroczysko – mroczną krainę zasiedloną przez różne przerażające straszydła i potwory. Dzieci znalazły tam mnóstwo różnych atrakcji spędzając tam  czas bardzo przyjemnie i wesoło. min. przejazd ciuchcią, zjeżdżalnie, dmuchańce, ogromny tor przeszkód, place zabaw, huśtawki, karuzele, przeprawy tratwami po jeziorku, tunele. Każda kraina była sensorycznym polem doświadczeń, stymulującym rozwój i wyobraźnię dzieci oraz budującym w nich pewność siebie i poczucie wartości.

Ta wycieczka długo pozostanie w pamięci dzieci, jako wspaniałe wspomnienie

i być może kiedyś znów się tam wybierzemy.