22 marca w naszej szkole świętowaliśmy nadejście wiosny. Dzieci z młodszych klas zaśpiewały wesołe piosenki, którymi wprowadziły wszystkich w wiosenny nastrój. Następnie barwnym korowodem udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie tradycyjnie spaliliśmy Marzannę, aby przegonić zimę na dobre. Tego dnia mieliśmy również Dzień bez plecaka. Zadaniem uczniów było przynieść do szkoły swoje rzeczy w czymś innym niż zwykły plecak. Ich kreatywność nie miała granic.

Nie brakowało siatek, walizek, toreb, a nawet transportera dla kota i skrzynki na narzędzia. Jednak zdecydowanymi faworytami zostali uczniowie klasy ósmej: Mariusz Postój, Jakub Bartuzi i Filip Sadlak, którzy przynieśli podręczniki w taczce, w wózku dziecięcym i w pufie. Chłopcy zostali nagrodzeni dyplomami.