Człowiek od małego uczy się przez doświadczenie, a to co wyzwala w nim emocje jest szybciej zapamiętywane. W ostatni piątek dzieci z klasy II i III wzięły udział w lekcji matematyki zorganizowanej w oparciu o klocki Lego. Uczniowie przypomnieli sobie czym jest oś symetrii, lustrzane odbicie, figury symetryczne. Wykorzystując klocki Lego tworzyli symetryczne obrazki. Za pomocą budowli z klocków Lego, ćwiczyli pamięć odtwarzając pokazany przez nauczyciela kształt budowli. Dzieciom z klasy III udało się wdrożyć w praktykę omawiany ostatnio temat: "Obwody figur płaskich”. Uczniowie budowali z klocków figury, a następnie liczyli obwody zbudowanych figur. Na koniec dzieci rozwijały kreatywność poprzez budowanie według własnego pomysłu. Powstały przepiękne prace. Dzieci same zauważyły, że matematyka jest ciekawa i wcale nie taka trudna.