6 stycznia 2022 roku w Bełżycach obchodziliśmy święto Trzech Króli. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej z udziałem trzech króli w kościele pod wezwaniem Nawrócenia Świętego Pawła w Bełżycach. Powóz konny z Mędrcami oraz kolędujący w orszaku wyruszyli spod świątyni i ulicami miasta przemaszerowali do parku miejskiego.

W parku miejskim przybyłych Monarchów przywitała Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bełżycach Joanna Sidorowicz, Pan Burmistrz Bełżyc Ireneusz Łucka, Proboszcz bełżyckiej parafii Janusz Zań, a Kacper, Melchior i Baltazar złożyli symboliczne dary: mirrę, kadzidło i złoto. Obecni byli także Sekretarz Gminy Pani Joanna Kaznowska, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Grzegorz Kamiński, a także Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Pani Anna Wójtowicz.

Nie obyło się tego dnia bez atrakcji: koncertu kolęd i pastorałek, jasełek oraz ciepłego poczęstunku. Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „Mój Patron” organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Bełżycach. Uczennica oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzu Agatka Karabelska - lat 4 zajęła III miejsce w swojej grupie wiekowej, natomiast Karolina Sieńko lat 4 z oddziału przedszkolnego została nagrodzona za udział w konkursie. Naszą szkołę reprezentowały również Emilia i Lena Sieńko.

Wychowawczyni oddziału przedszkolnego
Beata Mirosław