Święta Bożego Narodzenia to święta bardzo rodzinne, pełne radości oraz obfitujące w tradycje i zwyczaje, które przekazujemy naszym przedszkolakom. Czas przedświąteczny jest cudowny i wprowadza nas w magię świąt.

Właśnie z tej okazji wychowawczyni oddziału przedszkolnego Pani Beata Mirosław zorganizowała w czwartek 16 grudnia 2021 roku „Rodzinne ozdabianie pierniczków”.

Tego popołudnia przedszkolaki poczuły zapach świąt i wraz ze swoimi rodzicami zabrały się za dekorowanie i ozdabianie domowych pierniczków. Kolorowy lukier lał się strumieniami, a różnorodne posypki sypały się bez końca. Oczywiście trudno się było oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinkę. Pięknie przyozdobione pierniczki będą nam towarzyszyć przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia.

Intensywne prace dekorowania pierniczków odbywały się przy dźwiękach kolęd i pastorałek, które także wspólnie śpiewaliśmy.

Celem rodzinnego spotkania było: poznanie tradycji i zwyczajów świątecznych, ukazanie piękna Świąt Bożego Narodzenia, wzmacnianie więzi rodzinnych, kultywowanie tradycji świątecznych, poznanie pracy zawodu cukiernika, integracja środowiska rodzinnego dzieci ze środowiskiem przedszkolnym.

Była to przepyszna, kolorowa świąteczna zabawa, ale także nauka wielu ważnych umiejętności.

Wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego

Beata Mirosław