4 października 2021 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Ten dzień nie był wybrany jednak przypadkowo. To właśnie tego dnia Kościół Katolicki wspomina świętego Franciszka z Asyżu, który jest patronem zwierząt, ekologów i środowiska.

Światowy Dzień Zwierząt w oddziale przedszkolnym w Krzu był wspaniałą okazją, aby przypomnieć sobie o tym, jak bardzo zwierzęta są dla nas ważne, czym zwierzęta różnią się od ludzi. Celem zajęć było ukazanie podobieństwa życia ludzi i zwierząt oraz zwrócenie uwagi dzieci na zdolność zwierząt do przeżywania uczuć.

Celebrując Światowy Dzień Zwierząt pamiętać powinniśmy jednak nie tylko o naszych pupilach, ale też o zwierzętach, które potrzebują naszej pomocy, o rozbudzaniu świadomości ekologicznej, o zwróceniu uwagi na odpowiedzialność jaka spoczywa na opiekunie zwierzęcia oraz na ochronę dzikich zwierząt.

Ten dzień był świetnym momentem na włączenie się w akcję zbiórki karmy dla psów i kotów z najbliższego schroniska pod hasłem „Pełna miska – zbiórka dla schroniska”, którego koordynatorem w Szkole Podstawowej w Krzu była Pani Małgorzata Rosińska-Adamiec. Karmę do przedszkola dzieci mogły przynosić cały październik.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w zakup karmy suchej i mokrej.

Beata Mirosław – wychowawczyni oddziału przedszkolnego.