„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
Płynie wraz z nami przez szkolne lata…”

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

Z tej okazji 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział znamienici goście: Burmistrz Bełżyc Ireneusz Łucka, Pani Teresa Mazur oraz byli dyrektorzy szkoły Pani Janina Morek, Pani Teresa Gierej oraz Józef Rakuś. Tego dnia nasi  uczniowie nie zapomnieli o swoich wychowawcach i nauczycielach prezentując swoje umiejętności recytatorskie i wokalne
w akademii przygotowanej pod kierunkiem Pani D. Dudek  przy współpracy Pani B. Mirosław, Pani B. Igras, Pana D. Wójtowicza.

Uroczystość była również okazją do powitania w murach naszej szkoły oraz wśród społeczności szkolnej nowego Dyrektora Pana Ryszarda Biernackiego. Również Pan Dyrektor tradycyjnie podziękował nauczycielom za trud i zaangażowanie wkładane każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia oraz nagrodził tych nauczycieli i pracowników,   którzy w ubiegłym roku szkolnym wyróżnili się szczególnie.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!