8 października w  110 rocznicę śmierci Marii Konopnickiej w naszej szkole odbyła się wieczornica poświęcona jej życiu i twórczości.

Wstępem stały się słowa  naszej patronki  „Miły Boże, po co się człowiek ma spieszyć. Czas i tak leci.” Dyrektor szkoły Jolanta Kucaba  powitał przybyłych gości. Byli wśród nich: Sekretarz Gminy Joanna Kaznowska, Justyna Żywiec - Radna Rady Miejskiej oraz Rodzice.

Nad przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: Panie Monika Zielińska oraz Małgorzata Węglińska, które przygotowały z dziećmi program artystyczny oraz Beata Igras, która zapewniła oprawę muzyczną wydarzenia oraz dekorację sali. W rolę Marii Konopnickiej  wcieliła się uczennica klasy VIII Gabriela Ziółek. Najmłodsza uczennica biorąca udział w Wieczornicy Michalina Czępińska z klasy III perfekcyjnie zaśpiewała piosenkę „ Niezapominajki” z tekstem oczywiście M. Konopnickiej. Wiersze przepełnione patriotyzmem, wrażliwością na krzywdę dziecka, na krzywdę każdego człowieka, którego spotkała niesprawiedliwość znalazły odbicie w jej twórczości, a przez uczniów naszej szkoły zostały przepięknie przedstawione. Recytatorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Rodzice zadbali o rodzinny nastrój i gościnność. Wszyscy cieszymy się, że mogliśmy słuchaczom dostarczyć wielu pięknych wzruszeń.