W dniu 02.06.2014r. z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka w Punkcie Przedszkolnym miało miejsce ważne wydarzenie artystyczne. Przedszkolaków odwiedzili czołowi przedstawiciele Lubelskiego Centrum Tanecznego w Lublinie (w osobie P. Marcina i P. Dominiki), którzy przeprowadzili rewelacyjne zajęcia o charakterze taneczno-ruchowym.

Podczas zajęć dzieci miały okazję wziąć udział w rozgrzewce tanecznej, marszu oraz w zabawie z pauzą. Poznały także podstawowe kroki i figury w sambie oraz w polskim tańcu- jakim jest krakowiak- o co z wielkim zapałem zadbał Pan Marcin. Dzięki Pani Dominice przedszkolaki poznały zasady zdrowego współzawodnictwa podczas dmuchania balonów i nauczyły się ,,wykręcania” ciekawych zwierzątek z baloników. W międzyczasie maluchy miały okazję posłuchać nowoczesnej muzyki i w tej imponującej atmosferze zjeść przywiezione przez naszych sponsorów śniadanie. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną nt. ,, Co dzisiaj mi się udało?”

Mam nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Magdalena Nowak