26 listopada 2019 r. w Zespole Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach odbył się VI Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały : Julia Winiarska kl. VI i Kamila Tależyńska kl. VIII w kategorii wokalnej, Gabriela Ziółek kl. VII oraz Karolina Dybalska kl. VIII w kategorii recytacja.

Konkurs wokalno-recytatorski to dla słuchacza spotkanie z żywym słowem, jego pięknem, siłą przekazu, a dla występujących na scenie okazja, aby zaprezentować swój talent, podzielić się tym, co w duszy gra, poprzez własną interpretację tekstu. To  również walka z nieśmiałością, tremą, konfrontacja swoich talentów i umiejętności z tym, co prezentują inni.  Uczestnikom konkursu tego dnia towarzyszyło wiele emocji. Jury dodawało im otuchy oraz udzielało  cennych wskazówek. To wielkie święto patriotycznej pieśni oraz  poezji i wasze, bo trzeba mieć bardzo dużo odwagi, żeby wyjść na środek i mówić do publiczności.

A oto wyniki:

Gabriela Ziółek I miejsce

Kamila TależyńskaI miejsce

Julia Winiarska III miejsce

Warto również nadmienić, że nasza szkoła  w międzyszkolnym quizie o wiedzy na temat ojców niepodległości zajęła I miejsce.

Uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i cieszymy się ich sukcesem.

Oprac. Monika Zielińska