12 kwietnia w naszej szkole odbyło się misterium pt.:,, Przez krzyż do chwały”.  Uczniowie z klas IV – VIII przedstawili sceny inspirowane wydarzeniami biblijnymi z ostatnich dni życia Jezusa.  Na scenie zobaczyliśmy Chrystusa oskarżonego przez faryzeuszy, sąd przed Piłatem, drogę krzyżową, pomoc Szymona Cyrenejczyka, otarcie twarzy przez Weronikę oraz rozmowę z Maryją.  Wymownej całości dopełniały wzruszające pieśni,  a piękna gra i kostiumy aktorów stworzyły niesamowitą atmosferę tego wydarzenia.  Sceny sprzed 2000 lat skłoniły wszystkich do przedświątecznej zadumy i refleksji.

Po występie wykonawcy złożyli wszystkim gościom życzenia.  Następnie odbyła się wspólna degustacja potraw wielkanocnych.

Misterium Męki Pańskiej uczniowie przygotowali pod kierunkiem p. Ewy Pruszkowskiej, nad oprawą muzyczną czuwała p. Beata Igras, a w pięknych kostiumach aktorzy wystąpili dzięki panu Dominikowi Wójtowiczowi.  Dziękujemy również pani Agnieszce Winiarskiej oraz państwu Joannie i Tomaszowi Plewikom za pomoc w skompletowaniu rekwizytów.

Ewa Pruszkowska