Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych z całego kraju pisali trzydniowy próbny egzamin ósmoklasisty. To pierwszy taki sprawdzian po wprowadzeniu przez Panią minister Annę Zalewską reformy edukacji, która likwiduje gimnazja i wprowadza ośmioletnią podstawówkę.

Nasi ósmoklasiści mają już swoją egzaminacyjną próbę za sobą. Przeszli ją w ostatnim przedświątecznym tygodniu. I tak pisali:

18 grudnia 2018 roku (wtorek) – język polski – czas pracy 120 min + 60 min. (osoby z przedłużonym czasem),

19 grudnia 2018 roku (środa) – matematyka – czas pracy 100 min + 50 min. (osoby z przedłużonym czasem),

20 grudnia 2018 roku (czwartek) – język angielski – czas pracy 90 min + 45 min. (osoby z przedłużonym czasem).

15-17 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy ósmej przystąpią do właściwego egzaminu ósmoklasisty.

Beata Mirosław – wychowawca klasy VIII