PROGRAM EDUKACJI STOMATOLOGICZNEJ BLEND-a-MED

ZAWITAŁ DO NASZEJ SZKOŁY

W tym roku szkolnym 2018/19 uczniowie klas 0-II SP wraz z nauczycielkami: P. B. Igras oraz P. M. Nowak przystąpili do realizacji ogólnopolskiego programu, którego celem jest upowszechnianie wśród dzieci oraz ich rodziców wiedzy na temat higieny jamy ustnej, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz właściwego podejścia do wizyt w gabinetach stomatologicznych.

Program obejmuje:

• Pokaz filmu edukacyjnego o tematyce prozdrowotnej;
  • Arkusze z ćwiczeniami i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej;
  • Przewodniki dla rodziców oraz
  • Scenariusze zajęć dla nauczycieli.

Ponadto w ramach programu dzieci mogą wziąć udział w konkursie plastycznym.

Zasady konkursu:

1. a) której uczniowie po zakończeniu zajęć organizowanych w ramach Programu wykonają wspólnie jedną pracę plastyczną (technika jej wykonania dowolna) nawiązującą do tematyki Programu i Konkursu oraz
  2. b) prześlą wykonaną pracę plastyczną lub w sytuacji gdy nie będzie możliwe przesłanie samej pracy – zdjęcie wykonanej pracy plastycznej wraz z formularzem konkursowym, na adres korespondencyjny Organizatora (Pelargos spółka z o.o. Al. Prymasa Tysiąclecia 46, 01-242 Warszawa, z dopiskiem: „Praca na Konkurs Niesamowity świat higieny jamy ustnej”) lub e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Laureatami Konkursu zostaną klasy, które według Komisji Konkursowej, przygotowały najbardziej oryginalne, kreatywne i najładniejsze prace plastyczne nawiązujące do tematu Programu i Konkursu “Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.

Prace konkursowe w poszczególnych edycjach Konkursu muszą być dostarczone w następujących terminach:

1. a) I Edycja Konkursu - w tej edycji Konkursu biorą udział wszystkie prace wraz z formularzem konkursowym dostarczone Organizatorowi do dnia 31 stycznia 2019 roku włącznie (decyduje data faktycznego doręczenia pracy Organizatorowi),
  2. b) II Edycja Konkursu - w tej edycji biorą udział wszystkie prace wraz z formularzem konkursowym dostarczone Organizatorowi do dnia 31 maja 2019 roku włącznie (decyduje data doręczenia pracy Organizatorowi).

Prace konkursowe doręczone Organizatorowi po zakończeniu I Edycji Konkursu będą kwalifikowane automatycznie do II Edycji Konkursu. Prace konkursowe doręczone Organizatorowi po zakończeniu II Edycji Konkursu lub też nie zawierające formularza konkursowego lub niezawierające danych pozwalających na identyfikację Uczestnika (szkoły lub klasy), nie będą brane pod uwagę przy rozstrzyganiu danej edycji Konkursu.

Nagrodą w Konkursie jest zestaw do higieny jamy ustnej składający się z pasty do zębów Oral-B, ręczniczka, kubeczka marki Disney, zapakowanych w kosmetyczkę.

Każdy uczeń należący do klasy, która została Laureatem Konkursu otrzyma Nagrodę.

W każdej edycji Konkursu wyłonionych zostanie 150 zwycięskich klas szkół podstawowych, które zdaniem Komisji Konkursowej przesłały najpiękniejsze, najbardziej pomysłowe i najbardziej oryginalne prace konkursowe.

Tekst: Magdalena Nowak