W dniu 26.11.2018r. w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krzu odbyła się coroczna impreza pod nazwą MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym roku przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawcą i koordynatorem przedsięwzięcia- P. Magdaleną Nowak zaprosiły do współpracy klasy I-III wraz z Paniami: Renatą Popiołek oraz Beatą Mirosław.

Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia wierszyka pt. ,,Miś” i wspólnego wykonania piosenki ,,Ja jestem niedźwiadek”. Następnie P. Magda zapoznała uczniów z ilustrowaną historią powstania pluszowego misia oraz zachęciła do udziału w ,,zabawach w pięć minut”: wykałaczki i rękawiczka, wylizywanie miodku, układanie misiowych puzzli, chodzenie z laskami gimnastycznymi i popychanie wokół pachołka kuli przy użyciu lewej ręki. Kolejną atrakcją była nauka piosenki dla misiów ,,LOLIPOP” , a także taniec w parach z misiami przy piosence ,,Pokochaj pluszowego misia”. Na zakończenie dwie chętne uczennice dokonały wyboru największego i najmniejszego pluszaka. Po wykonaniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia z imprezy każdy uczestnik otrzymał tematyczną kolorowankę, zaś panie –pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w DNIU PLUSZOWEGO MISIA.

I w taki to oto sposób zakończyliśmy prawdziwie udany dzień.

Tekst: Magdalena Nowak

Foto: Katarzyna Markowska-Pastuszka, zobacz zdjęcia