6 czerwca 2018 roku odbył się kolejny rajd rowerowy pod okiem Pani Beaty Mirosław. Tym razem w rajdzie uczestniczyli uczniowie klasy VI i VII. Niepotrzebne były wielkie przygotowania, bo działo się to po lekcjach. Wystarczyła zgoda rodziców, butelka wody i sprawny rower. Jak zwykle nie zapomnieliśmy o odblaskach. Piękna pogoda, dobry humor, wiatr we włosach i chwila beztroski przypominały nam o zbliżających się wakacjach.

Nasza trasa biegła przez: Kierz – Chmielnik – Szczuczki – Łubki – Stary Gaj – Wojciechów – Ignaców – Kol. Chmielnik – Kierz. Razem przejechaliśmy 34 km.

W  Szczuczkach odwiedziliśmy Miejsce Pamięci, a w Łubkach zwiedziliśmy teren dworek,u w którym znajduje się Szkoła Podstawowa oraz Kościół, na terenie którego znajduje się kurhan z sercem właściciela majątku. Następnie udaliśmy się do miejscowego sklepu, aby kupić upragnione lody. Po spożyciu ich udaliśmy się w dalszą podróż.

Czas minął nam bardzo szybko i miło. Kiedy znaleźliśmy się w Krzu rozjechaliśmy się każdy w swoim kierunku.

Mamy nadzieję, że rajd rowerowy tego typu odbędzie się jeszcze raz.

Tekst: Karolina Dybalska – uczennica klasy VI

Foto: Pani Beata Mirosław, Karolina Dybalska