25 maja 2018 roku Szkołę Podstawową w Krzu już kolejny raz z rzędu odwiedził Teatr z Białegostoku, którego artyści przyjechali z doskonałym przedstawieniem pt. ,,Akademia Pana Kleksa”. Tematem przewodnim widowiska były liczne, aczkolwiek bardzo pouczające przygody chłopców, których głównym mentorem ostał tytułowy Profesor Kleks. Historia miała swój początek w momencie, gdy dziesięcioletni chłopiec imieniem Adaś Niezgódka rozpoczął dziwną naukę w Akademii Profesora, który nie dość, że  był tam jedynym nauczycielem, to także uchodził za czarodzieja i poszukiwacza przygód. W Akademii uczyli się tylko chłopcy, których imiona zaczynały się pierwszą literą abecadła. Adaś poznał również tajemniczego ptaka Mateusza, który kiedyś był księciem. Podczas podróży znalazł także tajemniczy guzik doktora Paj-Chi-Wo oraz poznał tajemniczego fryzjera Filipa Golarza, który – by zniszczyć Akademię – przysłał do niej fałszywego chłopca-robota.

Podczas spektaklu uczniowie mogli podziwiać różnorodne techniki teatralne. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, a za dobre odpowiedzi otrzymywały piegi od samego pana Kleksa. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Sztukę teatralną wyróżnia to, że artyści chcąc wzniecić w uczniach poczucie zrozumienia sytuacji, starają się włączać ich w liczne działania, co stało się także i tym razem. Teatrowi Magik serdecznie dziękujemy za coroczną wizytę i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Opr. Magdalena Nowak