Święta wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które warto przekazywać młodszym pokoleniom.

W dniu 05 marca 2018 roku, zgodnie z zapoczątkowaną kilka lat temu tradycją w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne. Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o naszych regionalnych i polskich tradycjach, oraz zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym. W tym roku do udziału w warsztatach zaprosiliśmy nauczycieli i rodziców naszych uczniów, chcąc dać uczestnikom możliwość spędzenia wspólnie odrobiny czasu. Mając do dyspozycji różnorodność materiałów m.in.: koronki, kolorowe taśmy, wstążki, koronki, mulinę, kordonki, koraliki, mech, koszyczki, bazie, kwiaty, klej polimerowy, zajączki, kurczaczki, jajka styropianowe małe i duże uczestnicy stworzyli własnoręcznie piękne stroiki i ozdoby wielkanocne. Wszystkie prace zostały wystawione na kiermaszu świątecznym. Rodzicom i uczniom nie zabrakło pomysłowości i kreatywności w tworzeniu własnych ozdób.

Warsztaty dostarczyły uczestnikom dużo przedświątecznej radości, na pewno rozwinęły ich umiejętności plastyczne, a przy okazji zgłębiły ich wiedzę na temat symboliki i znaczenia pisanki w obrzędowości ludowej. Uczestnictwo w warsztatach było dla wszystkich uczestników okazją do lepszego poznania się, dało możliwość współpracy i współdziałania rodziców i dzieci, oraz stworzyło warunki do rozwijania twórczości i wyobraźni dzieci. Możliwość wspólnej pracy poprzez twórczość artystyczną sprawiły dużo radości i dzieciom i rodzicom.

Pięknie i gorąco dziękujemy rodzicom za poświęcony czas, zaangażowanie  i niezawodność: p. Justynie Postój, p. Agnieszce Winiarskiej, p. Urszuli Wideńskiej, p. Agnieszce Ziółek, p.Agnieszce Żelechowskiej, p. Monice Kołodziejczyk, p. Marcie Szczotka, p. Annie Górniak, p. Iwonie Górniak, p. Marii Siwiec, p. Edycie  Michalak.

Szczególne podziękowania dla zaproszonych  pań: p. Doroty Wideńskiej ,która pokazała jak własnoręcznie  stworzyć orginalną pisankę z balona i kordonka i p. Anny Ziółkowskiej-Leśnej, która zaproponowała własne propozycje i sposoby wykonania  stroików wielkanocnych. Panie wykazały sie dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Serdecznie dziękujemy również  nauczycielom i uczniom za czynny udział w warsztatach.

opr.: Beata Igras