Koty, jako jedne z najbardziej popularnych zwierząt domowych, uszczęśliwiają ludzi, ale kot może znaleźć też u nas szczęście, jeżeli wiemy czego naprawdę potrzebuje. Naszym ulubieńcom poświęcony został Dzień Kota, święto obchodzone na całym świecie 17 lutego.

Każdego roku w  naszej szkole dzień ten jest okazją do radosnego dzielenia się osobistymi przeżyciami o kotkach, kocurach i kiciach. W tym roku wyjątkowo 20 lutego obchodziliśmy Dzień Kota w szkole. Spędziliśmy go  inaczej niż zwykle, ponieważ naśladowaliśmy to co koty lubią najbardziej .Na zajęciach powstawały prace plastyczne i przestrzenne przedstawiające wizję kociej natury, czyli tego wszystkiego, co sprawia, że "Kot to jest kot".
Najlepsze z nich uświetniły naszą uroczystość i weszły w skład dekoracji w głównym holu szkoły. Dodatkową atrakcją były poprzebierane w kocie stroje dzieci, a czasie przerw z wdziękiem przechadzały się po korytarzach na wszystkich piętrach. Uczniowie nie zapomnieli o „kocim makijażu” i dowolnym rekwizycie typu ogon, uszy. Tak więc kocie święto to nie tylko bardziej czułe pogłaskanie swojego kota, ale też pamięć o niesieniu pomocy bezdomnym dachowcom i innym zwierzętom.

opr: Beata Igras