Każdy jubileusz skłania do zadumy i stanowi przyczynę refleksji nad mijającym czasem.

"Z szacunkiem dla przeszłości i z myślą o przyszłości " takie motto przyświecało uroczystości Jubileuszu 110 - lecia Szkoły Podstawowej w Krzu.  27 lutego 2018r. zapisał się na kartach historii  naszej szkoły  jako dzień, w którym cała społeczność szkolna, a także przybyli goście mogli zobaczyć i poznać dzieje szkoły sięgające roku 1908. Przepiękna część artystyczna, niezwykle subtelna i precyzyjnie wykonana dekoracja  oraz wzruszająca prezentacja multimedialna o historii szkoły na długo zostaną w pamięci szacownych gości i nas wszystkich. Podczas jubileuszowych obchodów po raz pierwszy został odśpiewany hymn naszej szkoły.

Ostatnim, ale jakże ważnym punktem naszej uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej długą i piękną  historię naszej szkoły. Wszyscy obecni mogli podziwiać Izbę Pamięci, w której zgromadzone są eksponaty ofiarowane przez mieszkańców Krza i okolic.

Na zakończenie  uroczystości czekała na gości niezwykle miła niespodzianka - poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów : smaczny obiad oraz przepyszny, ogromny jubileuszowy tort.

Pragniemy podziękować, wszystkim, którzy swą obecnością uświetnili tę ważną dla nas uroczystość oraz tym, którzy przyczynili się do jej wyjątkowego charakteru. W tym miejscu wyrazy wdzięczności kierujemy również do naszych absolwentów, którzy z ogromnym wdziękiem poprowadzili całą uroczystość.

Dzięki zaangażowaniu i pracy całego grona pedagogicznego, pracowników szkoły, rodziców oraz zaprzyjaźnionych instytucji i sympatyków szkoły ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

opr.: Organizatorzy uroczystości