Śniadanie daje moc

W dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Uczniowie z klas I – III najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie.

W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki, owoce, jogurty i płatki. Nie zabrakło również soków.

Oprócz tego przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa, ciemny chleb zamiast bułek, a także pić wodę lub soki. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.  

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy.

Opr. J.Kucaba