12 czerwca wspólnie z uczniami i przedszkolakami z okolicznych placówek wzięliśmy udział w Paradzie Młodości związanej z 600 leciem Bełżyc. Park bełżycki stał się w tym dniu artystyczną przestrzenią z mnóstwem atrakcji dla wszystkich obecnych. Na specjalnie przygotowanej scenie mogliśmy zaprezentować swoje talenty. Na początku zaśpiewaliśmy kilka piosenek, wśród których nie mogło zabraknąć naszego szkolnego hitu: "Witajcie w naszej szkole" a potem żywiołowo zatańczyliśmy kilka układów tanecznych. Do Bełżyc przywieźliśmy ze sobą tablice ze zdjęciami przedstawiającymi piękną historię naszej szkoły, kronikę szkolną oraz pyszne słodkości, którymi poczęstowaliśmy wszystkich odwiedzających nasze szkolne stanowisko. Dzień ten przebiegał dla nas pomyślnie tym bardziej, że zakończył się udanym uczestnictwem Magdaleny Skraińskiej uczennicy kl.V w trzecim etapie Konkursu Wiedzy o Historii Bełżyc. (Magda zajęła ostatecznie II miejsce!) Cieszymy się, że mieliśmy możliwość pokazania wyników naszej pracy szerszej publiczności.

opr.: Grażyna Muca