W 1417 roku nasze miasto Bełżyce zostały założone przez Jana Tarnowskiego, wojewodę krakowskiego i jego brata Spytka z Tarnowa na mocy przywileju lokacyjnego króla Władysława Jagiełły. Rok 2017 jest zatem Rokiem Jubileuszu 600 – lecia Lokacji Miasta Bełżyce.  Okoliczności te wymagają wyjątkowego i swoistego upamiętnienia. Dlatego 27 kwietnia  w naszej szkole odbyło się wielkie świętowanie całej społeczności szkolnej –uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Na początek obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat historii Bełżyc przygotowaną  przez uczennicę   klasy V Magdalenę Skraińską, następnie odbył się konkurs wiedzy o naszym mieście.  Kolejnym punktem naszego spotkania był międzyklasowy konkurs plastyczny „Herb Bełżyc”. Scenerię tego spotkania wzbogaciła specjalnie na tę okazję przygotowana wystawa zdjęć historii Bełżyc. Punktem kulminacyjnym było posadzenie dębów przed budynkiem naszej szkoły. Maja one przypominać nam o tej ważnej dla nas wszystkich rocznicy. Obiecujemy - będziemy pielęgnować historię i tradycję  naszej Małej Ojczyzny i przekazywać je następnym pokoleniom.

opr.: Małgorzata Węglińska