Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków.

Wspaniała ciepła jesienna aura zachęcała dzieci  z oddziału przedszkolnego wraz z Panią Beatą Mirosław do jesiennych spacerów.

Codzienna dawka ruchu na świeżym powietrzu to świetny grunt pod rozwój fizyczny dziecka, które w ten sposób uczy się, że ów ruch i przebywanie na zewnątrz to naturalny element ludzkiego życia, dobrego samopoczucia, a w konsekwencji zdrowia. Spacer to także bardzo dobra okazja do rozwijania ciekawości u dziecka.

Na spacerze dzieciom przybywa wiadomości i doświadczenia w zetknięciu z otoczeniem odmiennym od sali przedszkolnej. To też okazja do obserwacji świata ludzi, zwierząt, roślin i rzeczy oraz zjawisk przyrodniczych. Dla małych dzieci to przede wszystkim zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, bo poprzez nie łatwiej przeżywają one i rozumieją to, co dzieje się wokół nich. Zabawy w ogrodzie szkolnym i boisku wpływają pozytywnie na sferę emocjonalną, na poszerzanie doświadczeń dzieci i wspieranie ich wszechstronnego rozwoju.

Ruch to zdrowie!!!

opr.: Beata Mirosław