17 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu  z policjantka Komendy  Miejskiej w Lublinie. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariuszka zapoznała uczestników pogadanki z  zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, utrwaliła zasady ruchu drogowego , przypomniała jak należy zachowywać się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz poinformowała jak ważne jest zapinanie pasów podczas jazdy.  Przypomniała również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Pani policjantka poruszyła ważne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Poinformowała i zademonstrowała dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonego gościa. Aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Wykazywali się też dobra znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci  otrzymały znaczki odblaskowe. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

opr.: Beata Igras