Kocham Cię, Polsko, za twą przeszłość sławną,
którą przyniosły miecze Twe waleczne,
za chrobre dzieje, co minęły dawno,
lecz będą w pieśni aż po czasy wieczne.

W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, po 123 latach zaborów. Jest to dzień szczególny, przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

10 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p.Natalii Ivanets i p.Grażyny Mucy wystąpili w patriotycznym programie artystycznym:"Kocham Cię Polsko" W akademii wzięły również udział przedszkolaki śpiewając wzruszającą pieśń: "Rozkwitały pąki białych róż".

Podczas uroczystości przypomniane zostały lata niewoli naszej Ojczyzny, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności.

Na zakończenie po odśpiewaniu hymnu narodowego pani dyrektor podziękowała artystom za ciekawą lekcję historii.

Przy okazji święta 11 Listopada pamiętajmy, że nigdy nie należy zapominać o dziejach naszego kraju, o polskiej tradycji i kulturze.

opr: Grażyna Muca