23 września  w Szkole Podstawowej w Krzu miała miejsce V Edycja Narodowego Czytania „Quo vadis”. Tegoroczna lektura nawiązywała do obchodzonego właśnie Roku Henryka Sienkiewicza, w związku ze 170. rocznicą urodzin i 100. rocznicą śmierci pisarza.

Uroczystość rozpoczęła projekcja filmu o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Następnie społeczność szkoły - rodzice, nauczyciele i uczniowie (nawet ci najmłodsi) wspólnie czytali fragmenty „Quo vadis”. Blasku uroczystości dodała ciekawa scenografia, rekwizyty oraz kostiumy, które sprawiły, że na chwilę przenieśliśmy się do starożytnego Rzymu za czasów Nerona.

Kolejnym punktem spotkania było wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „Najpiękniejsza zakładka do książki”.

W kategorii klas młodszych zwyciężyli:

I miejsce – Natalia Wideńska

II miejsce – Julia Żelechowska

III miejsce- Miłosz Ścibor

Z klas IV-VI nagrody otrzymali:

I miejsce-Weronika Michalak

II miejsce –Magdalena Skraińska

III miejsce – Gabrysia Ziółek

Ostatnim punktem  uroczystości było wykonanie plakatu wybranej, ulubionej książki. W tej rywalizacji zwyciężyły klasy 0-I, które wykonały plakat do baśni pt. „Czerwony Kapturek” . Z klas starszych został nagrodzony plakat do „Tajemniczego ogrodu” wykonany przez klasę V.

Dziękujemy rodzicom za pomoc i udział w uroczystości.

Opr. Ewa Pruszkowska