13 października o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem p.Małgorzaty Węglińskiej i  p. Grażyny Mucy przygotowali humorystyczne przedstawienie pt: „Obyś czyjeś dzieci uczył czyli skąd się wziął nauczyciel” . Dekorację wykonała p. Małgorzata Rosińska – Adamiec.

Po I części artystycznej która wypadła wyjątkowo wspaniale ponieważ  aktorzy dali z siebie wszystko odbyła się Gala oraz  rozdanie Oskarów szkolnych. Każdy nauczyciel otrzymał „Jabłkowy Oskar”. Było smacznie i zabawnie.

Po przedstawieniu p. Jolanta Kucaba Dyrektor szkoły  podziękowała wszystkim nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie przedstawiciele SU złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli słodki upominek.

Chcemy poinformować, że przedstawienie "Obyś cudze dzieci uczył" uświetniło również obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody zasłużonym dyrektorom placówek oświatowych. Nasi uczniowie wzorcowo zadbali o uroczystą oprawę, poprowadzili "Galę oskarowo-jabłkową". Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach: uczniom za świetny występ, rodzicom za przygotowanie strojów oraz dowóz dzieci do Bełżyc, za cierpliwość :) . Dziękujemy Pani Dyrektor oraz wszystkim nauczycielom za pomysły, piękną dekorację oraz dobre słowo. Dziękujemy!!!

opr.: Małgorzata Węglińska