15 września uczniowie klasy I i II po raz pierwszy wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli ogólnokrajowym święcie kreatywności i zabawy. Obchody tego dnia były wspaniałą okazją do odkrycia i rozbudzenia w uczniach ich ukrytych talentów. Dzieci założyły tego dnia ubrania w kropki, które nie królowały jedynie na bluzkach… Obchody Dnia Kropki rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, który jest adaptacją książki Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”. Wspaniała historia małej Vashti okazała się idealnym tematem do dyskusji. Razem z uczniami odnaleźliśmy przesłanie tej historii Pomogła ona również uświadomić dzieciom, że każde z nich posiada jakąś zdolność, choć na pierwszy rzut oka, może wydawać się inaczej. To pozwoliło nam przejść do kolejnego punktu obchodów tego święta. Uczniowie na kropkach rysowali (swoje talenty i umiejętności/co lubią robić najbardziej?), a następnie przypinali je do drzewa wiszącego na tablicy. Dzieci wykonywały także kropkowe rysunki za pomocą patyczków higienicznych i farb wypełniając kontury obrazków. Dzieła te dumnie prezentują się na klasowej gazetce i każdego dnia przypominają uczniom o ich talentach. Dzień Kropki sprawił wiele radości uczniom. Był miłym oderwaniem się od nauki z podręczników i z pewnością przyczynił się do rozpoznawania i rozwijania talentów u dzieci. Święto to na stałe wpisze się do kalendarium wydarzeń klasy a może i szkoły.

Opr. Wychowawca: Renata Popiołek