W środę 18.05.2016 r. uczniowie klas I -III i dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyń pań Beaty Igras i Renaty Popiołek pojechali  się na wycieczką do Lublina. Na początku wybraliśmy sie do Galerii Labirynt.  Dzieci miały możliwość obcowania ze sztuką współczesną, biorąc udział w warsztatach plastycznych w oparciu o wystawę zatytułowaną "Na opak". To kolejna próba wyjścia naprzeciw potrzebom młodych widzów Galerii Labirynt. Poprzez kreatywną zabawę, rozwiązywanie zagadek i warsztaty twórcze przybliżono dzieciom świat sztuki współczesnej. Dzieci poznawały dzieła wszystkimi zmysłami, także poprzez dotyk, który zazwyczaj w muzeach czy galeriach nie jest używany jako narzędzie doświadczania sztuki. Następnie dzieciaki miały chwilę na wspólną zabawę na drewnianym placu zabaw wybudowanym na Podwalu. Później spacerkiem przez Stare Miasto udaliśmy się do teatru H. Ch. Andersena na spektakl pt. „Mała Syrenka". Była to wzruszająca opowieść o małej mieszkance podwodnych głębin, morskiej syrence, która z miłości do szlachetnego księcia opuszcza swój podwodny świat.

Przedstawienie bardzo się podobało. Wszystkich nas zachwyciła piękna muzyka , kolorowa scenografia, ciekawe dekoracje i niezwykli aktorzy.     Po przeżytych wrażeniach teatralnych wszyscy udaliśmy się do Centrum Zabaw dla Dzieci - MAGIC PARK. W centrum tym wszyscy spragnieni zabaw i ruchu mogli przez godzinę dać upust swoim pomysłom na zabawę. Radości nie było końca, a uczestnicy z chęcią bawiliby się dłużej. Zlani potem, zmęczeni, pełni radości z uśmiechem na ustach po krótkim odpoczynku zajęli miejsca w oczekującym autokarze. W czasie drogi powrotnej wstąpiliśmy do  McDonald’s. Dla niektórych dzieci był to pierwszy samodzielny wyjazd i pierwsze samodzielne „zakupy”. Uczniowie dzieląc się między sobą wrażeniami, nawet nie zauważyli, jak szybko minęła im droga powrotna. Wycieczka była wspaniała i już planujemy następny wyjazd

opracowała: Beata Igras