21 marca - tradycyjnie już zresztą w Szkole Podstawowej w Krzu witaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Beatą Mirosław, która była odpowiedzialna za scenariusz i dekorację. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały wiersze i piosenkę pt."Marcowe żaby". Natomiast uczniowie klas III - VI wystąpiły w przedstawieniu pt. "Wiosenna przygoda".

Wiosenna sceneria i radosne nastroje królowały w tym dniu. Po prezentacji artystycznej cała społeczność szkolna wzięła udział w ozdabianiu sukienki Pani Wiosny, a potem wyruszyliśmy z Marzanną na czele do szkolnego ogrodu... ażeby spalić chochoła ze słomy - a tym samym przegonić zimę.

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno.

Zimę żegnamy, wiosnę witamy.

Opiekun S.U. - Beata Mirosław