01 lutego 2016r. uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krzu odwiedziła już po raz kolejny grupa artystyczna z Teatru Magik z Białegostoku, aby w atmosferze pełnej radości i humoru zaprezentować dzieciom podstawowe zasady racjonalnego odżywiania. Głównym bohaterem niecodziennego przedstawienia był Pimpuś Sadełko – który na co dzień zasłynął z niesamowitego obżarstwa. To klasyczny przypadek współczesnego dziecka, raczącego się każdego dnia mnóstwem tzw. śmieciowego jedzenia, które stanowią: chipsy, pizza, hamburgery i cola. Jego życie jednak zmienia się w momencie, gdy zupełnie przypadkiem trafia do Krainy Witaminek, gdzie pod okiem miłej i rozważnej Witaminki C uczył się, jak należy zdrowo się odżywiać, by wyjść z otyłości, która jest według wielu specjalistów uważana za chorobę XXI wieku. Po wielu perypetiach Pimpusiowi  udało się jednak zmienić swoje niewłaściwe nawyki żywieniowe. Zaczął o siebie dbać: jadł warzywa i owoce, ograniczył frytki, hamburgery i uprawiał sport.

Przedstawienie to bardzo spodobało się uczniom, zwłaszcza przedszkolakom. Uświadomiło im bowiem, jak ważne jest spożywanie  owoców i warzyw, które zawierają niezbędne dla zdrowia witaminy oraz jak istotne jest uprawianie sportu.

Składamy serdeczne podziękowania aktorom z teatru Magik za piękne i bardzo rzetelne przygotowanie przedstawienia, które w imponujący sposób zasygnalizowało wyraźną potrzebę troski o własne zdrowie, szczególnie w młodym wieku. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnie spotkanie z teatrem, który cytując słowa wybitnego pedagoga ,,uczy nas bawiąc”.

Opracowała: Magdalena Nowak