Dnia 7 października policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie  przeprowadzili pogadankę profilaktyczną z przedszkolakami oraz uczniami naszej szkoły.

W pierwszej kolejności w prelekcji uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III, z którymi policjanci omówili zasady bezpiecznego zachowania na drodze (w jakich miejscach przechodzimy na druga stronę ulicy i jak należy to robić), wyjaśnili także dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole, w domu czy też na podwórku oraz przestrzegali je przed zagrożeniami jakie niosą za sobą rozmowy z nieznanymi osobami. Zaprezentowali światła odblaskowe, pokazując gdzie i w jaki sposób można je zakładać, aby zminimalizować zagrożenie. Uczniowie z uwagą słuchali słów  policjanta. Najwięcej radości naszym najmłodszym uczniom sprawiła wizyta Misia Poli, z którym bardzo trudno było się im rozstać. Na pocieszenie policjanci przekazali uczniom maskotkę Misia Poli.

Druga część spotkania przeznaczona była dla uczniów klas IV-VI. Przewodnią myślą pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowanie i działania w różnych miejscach, także w szkole. Policjant uświadamiał uczniów o grożących im niebezpieczeństwach, związanych z dopalaczami. Pouczył o odpowiedzialności karnej za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, odpowiedzialności za wymuszenia i rozboje, za niszczenie mienia prywatnego i społecznego.

Opracowała: Renata Popiołek