W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas IV –VI przygotowali tradycyjny montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem p. Ewy Pruszkowskiej i p. Małgorzaty Węglińskiej. W nastrój święta narodowego już na początku wprowadziła scenografia przygotowana specjalnie na tę okazję przez p. Beatę Igras. Dzięki inscenizacji młodsi koledzy i koleżanki mogli się dowiedzieć dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Jest to dzień radosny, w którym wszędzie gdzie są Polacy, obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości.

Wiersze i pieśni patriotyczne złożyły się na wyjątkowy klimat. Dzięki temu można było prześledzić łańcuch wielu pokoleń Polaków, tragiczne losy powstańców, skutki rusyfikacji i germanizacji, niespełnione nadzieje poetów. Dzień 11 listopada został zaprezentowany przez uczniów jako finał i uwieńczenie długiej drogi Polaków ku niepodległości.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do galerii zdjęć.

Opracowała: Beata Igras