Święty Mikołaj uwielbia odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 07 grudnia 2015r. z workiem pełnym prezentów przyjechał także do naszej szkoły. Oczekując upragnionego Gościa uczniowie wraz z gronem pedagogicznym i rodzicami z zainteresowaniem wysłuchali programu artystycznego złożonego z wierszyków i piosenek o tematyce mikołajkowej przygotowanego przez dzieci z kl. O-III SP pod kierunkiem p.Magdaleny Nowak. O oprawę muzyczną zadbały jak zwykle niezawodne p.Beata Igras z p.Renatą Popiołek. Po zakończonej inscenizacji dzieci bacznie nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do szkoły zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie.

W tym roku Gość z Laponii przybył w obstawie śnieżynek i zabawnych elfów. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – nieco zawstydzone pytaniami, które do nich kierował. Oprócz pełnego prezentów worka przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, by były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Na zakończenie Święty Mikołaj wraz z uczniami naszej szkoły zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie.

Oczekiwana cały rok wizyta ulubionego gościa minęła w bardzo miłej i magicznej atmosferze i przyniosła naszym milusińskim wiele radości. Mamy nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opracowała: Magdalena Nowak