W dniu 15.10.2015 r. dzieci z klas I -III przyszły do szkoły wyposażone w nietypowe przyrządy: deseczkę do krojenia, fartuszek no i oczywiście kolorowe, pachnące owoce. Na zajęciach najpierw dużo opowiadaliśmy o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ich ciała i umysłu. Po krótkim wstępnie nadszedł czas na najciekawsza cześć zajęć, którym było krojenie sałatki. Dzieci przystąpiły do pracy, bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem, które początkowo sprawiało wrażenie niezwykle trudnego. Bardzo sprawnie posługiwały się nożem i innymi przyrządami.

Miseczki szybciutko napełniały się smacznymi, pachnącymi owocami. Wreszcie nadszedł czas na degustację. Wszyscy z apetytem zjadali kolejne porcje tak pysznego deseru. Po takich zajęciach każdy uczeń zapamięta, że to co zdrowe może być również baaardzo smaczne.

Wychowawcy kl. I-III

Renata Popiołek i Beata Igras