W dniu 24.09.2015 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Park Rekreacji w Janowie Lubelskim. Dzieci korzystały z atrakcji przeznaczonych dla starszej i młodszej grupy wiekowej.
Uczniowie mieli możliwość zmierzenia się ze swoimi słabościami w trakcie pokonywania dwóch tras w parku linowym:
- trasy linowej „Maluch”
- zielonej trasy linowej dla uczniów starszych
W parku kreatywnym na dzieci czekało wiele atrakcji i zabaw, a wśród nich skoki na dmuchanej wyspie, budowanie zamków z klocków, trampolina, przeciąganie liny, huśtawki, zjeżdżalnie.

Duże wrażenie wywołał wśród dzieci pobyt w czterech nowoczesnych laboratoriach wiedzy przypominających Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to powstało z myślą o najmłodszych. Łączy przyrodę z ekologią. Dzieci odwiedziły:
- główne laboratorium "Zooom natura"
- laboratorium  "Runo leśne”
- laboratorium "Awifauny i troposfery"
- laboratorium "Energii i recyklingu".
Później starsi uczniowie rywalizowali w grach terenowych, natomiast młodsi uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych.
Podczas wycieczki dzieciom towarzyszyła wspaniała, słoneczna pogoda. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu sprawił, że wszyscy świetnie się bawili.

Organizator wycieczki: Beata Igras